Ankara, Türkiye’nin başkenti olduğu için mükemmel bir şehir organizasyonuna ve medeni bir kimliğe sahiptir. Düzenli  bir yaşam tarzını tercih edenler için Ankara yaşamak için harika bir şehir.

Ayrıca Ankara, iletişim, ulaşım vb. gibi gelişmiş bir altyapı altyapısının avantajlarını sunmaktadır.

Şehrin tam kalbinde yer alan Çankaya, Ankara’nın ekonomik, idari ve kültürel merkezidir. Hemen hemen her olay bu bölgede yaşanıyor. Çankaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, büyükelçiliklere, bakanlıklara ve ülkedeki en iyi üniversite ve hastanelerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu bölgede en çok öne çıkan mahalleler ise Ayrancı, Kızılay ve Bahçelievler.

Ankara’nın en büyük ikinci ilçesi olan Keçiören, şehir merkezine yakın elverişli bir konumda uygun fiyatlı konutlar ve düşük yaşam maliyeti sunuyor. Başkentin bu bütçeye uygun bölgesi hala gelişiyor ve genişliyor. Böylece yeni yerleşim alanları, küçük yatırımcıların ferah, yepyeni ve fonksiyonel daireleri uygun fiyatlara satın almalarına olanak sağlıyor.

SON DAKİKA  Noter Satışlı Arsa Ne Demek?

Çayyolu, şehir merkezine uzak güzel bir semt. Huzurlu yerleşim alanları, yeşil parkları, oyun alanları, alışveriş merkezleri, restoran ve barları ve daha birçok sosyal olanağıyla Çayyolu, sakinlerinin sık sık şehir merkezine gitmelerine gerek kalmadan mutlu ve sosyal bir yaşam sürmelerini sağlıyor.

Ankara’da nereden ev alınır? sorusunu merak edip okuduğunuz bu yazımızda sizlere ışık tuttuk. Ankara’dan ev almak istiyorsanız bu bölgeler her zaman önceliğiniz olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir