Özel uçak kiralama ile kendinizi gitmek istediğiniz yerde daha kısa sürede bulabilirsiniz. Bu bakımdan tatilinize hemen başlayabilir, gitmeniz gereken toplantıya kaçırmadan yetişebilirsiniz. Yolculuğunuzun konforlu, rahat ve esnek koşullarda geçmesini istiyorsanız, bu hizmetler aradığınız koşulları sunar.

Bunun yanı sıra istediğinize göre özel hizmetler almanız da mümkündür. Bu açıdan yolculuğunuzu daha da keyifli hale getirebilirsiniz. Rezervasyon yaptırmak için sadece iletişime geçmeniz gerekir. Biletinize karar verdikten sonra tercih edebileceğiniz uçaklar ana hatlarıyla şöyledir;

 1. Geniş Kabinli Uçaklar
 2. Orta Kabinli Uçaklar
 3. Küçük Kabinli Uçaklar
 4. Pervaneli Kiralık Uçaklar
 5. VIP Yolcu Uçakları

Bunların herhangi biriyle gerek yurt içi gerekse yurt dışı sağlık, turizm ve iş amaçlı seyahatler yapabilirsiniz. Özel uçak kiralama için doğru firmayla çalışırsanız, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Özel Uçak Kiralayabilmek İçin Ne Yapılmalı?

Özel uçak kiralama herkes tarafından tercih edilebilecek bir hizmettir. Eğer daha önce bu hizmetlerden yararlanmamışsanız, normal bir uçak bileti satın almaya kıyasla kolay olduğunu bilmeniz gerekir. Çünkü istediğiniz tarihe bilet almak için haftalar, aylar öncesinden araştırma yapmanıza gerek yoktur.

SON DAKİKA  Tiny House’ta Kışın Kalınır Mı?

Ancak birlikte çalışacağınız firmaya dikkatli karar vermeniz şarttır. Uzman uçuş ekiplerine sahip olan, kurumsal bir hizmet veren fiyatları uygun olan ve gelişmiş hizmetleri olan firmalar daha iyi çözümler almanıza yardımcı olacaktır. Çözümlerden yararlanmak için tek yapmanız gereken şu adımları izlemedir;

 1. Özel jet kiralama firması ile iletişime geçme
 2. Firma yetkililerine uçuş bilgisi, tarihi, yolculuğun nereye olacağı gibi temek bilgileri verme
 3. Yolculuğun amacını belirtme
 4. Özel hizmetler arasından seçim yapma

Bunlardan sonra fiyat teklifi almak ve ödemeyi gerçekleştirme kalır. Yolcular isterse bir uçak modeli de belirtebilir; ancak genel olarak rotaya en uygun uçak firma tarafından belirlenmektedir.

Özel Uçak Kiralama Avantajları Neler?

Yurt içi veya yurt dışı seyahat etmek için hava yollarını tercih edecekseniz özel jet avantajları bakımından daha iyi fırsatlar sunar. Zira her yolcuya özel, esnek tercihler verilir. Uçuş ekipleri de sadece size hizmet etmektedir.

SON DAKİKA  Instagram'da Takipçi ve Beğeni Neden Önemlidir?

Eğer belirli bir tarihe uçak bileti almak istiyorsanız, bunu denk getirebilmek için aylar öncesinden incelemeye başlamanız gerekir. Ancak bazı durumlarda uçuşta değişiklik yapmanız da gerekebilir. Bunun yanı sıra acil bir şekilde farklı bir şehre geçmek istiyorsanız, günler öncesinden bir uçak bileti bulmak imkansız olabilir.

Helikopter kiralama size bu noktada daha iyi çözümler almanıza yardımcı olur. Eğer hava alanında saatler boyunca beklemek, Check-in işlemleri ile uğraşmak, valizlerle ilgilenmek istemiyorsanız size aradığınız fırsatı sunar. Bunun yanı sıra şu gibi artıları da yer alır;

 1. Kedi ve köpek gibi evcil hayvanlarınızı beraberinizde getirebilirsiniz.
 2. Uçakta gerektiği durumda iş toplantısı yapmanız mümkündür.
 3. Özel hizmetler sayesinde daha keyifli bir uçuş deneyimleyebilirsiniz.
 4. Sıvı sınırlaması olmadığı için rahat olabilirsiniz.
 5. Size özel fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
 6. Damak zevkinize göre yiyecek tercihi yapabilirsiniz.
SON DAKİKA  Instagram'da Takipçi ve Beğeni Neden Önemlidir?

Türkiye özel uçak firmaları arasından dikkatli bir tercih yaparsanız, bunları daha iyi bir şekilde tecrübe edebilirsiniz.

Özel Uçak Kiralama Ne Kadar?

Özel jetin uçuş maliyeti farklı etmenlere göre değişkenlik gösterir. 2-4 kişilik hafif jetlerde saat başı 2,300 Amerikan dolarıyken VIP uçaklarda 18,000 Amerikan dolarına kadar çıkabilmektedir. Fiyatların belirlenmesinde,

 1. İki konum arasındaki mesafe,
 2. Uçağın meydana olan uzaklığı,
 3. Kaç yolcu olacağı,
 4. Gidiş/dönüş olup olmadığı,
 5. İstenen ek hizmetler gibi etmenler de önemlidir.

Dolayısıyla iletişime geçerseniz, ayrıntılı bilgi almanız mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir