Modern zamanlarda giderek daha popüler hale gelen ev fikirlerinden biri de Tiny house olarak bilinir. Herkesin bildiği gibi, hayatın çoğu iç mekanlarda geçmektedir. Bu nedenle özel kişiler oldukça rahat ve sessiz bir ev isterler ve bu hayalle yaşarlar. Bu huzurlu ev ortamlarının dekorasyonlarının genellikle minimal olduğu görülmektedir.

Günümüz dünyasında mümkün olan her yer ve alanın binalar ve evlerle dolu olmasının yanı sıra bireyler de minik evleri tercih etmeye başlıyor. Bu durum giderek artıyor. Minik ev aslında ne anlama geliyor ve ne anlama geliyor? Minik ev yapısını kimler tercih etmeli? Tiny house avantajları nelerdir?  Bu soruların ve daha fazlasının cevabını arıyorsanız bu yazıda detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Küçük Ev Tam Olarak Nedir?

Aslında minik evin tam karşılığı küçük ev olarak biliniyor. Yani söz konusu terim, küçük ve sınırlı alana sahip bir ev olarak kabul edilir. Söz konusu küçük ev de oldukça minimal dekorasyona sahip bir evdir.  Ayrıca minik evlerin yapımında kullanılan malzemelerin doğa ile %100 uyumlu olduğu da ortadadır.  Minik evin yapımında kullanılan malzemelerle birlikte söz konusu evlerin doğa ile son derece samimi ve uyumlu evler olarak değerlendirildiği söylenebilir.

SON DAKİKA  Modern Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Minik Evlerin Avantajları Nelerdir? Tiny House’u Kimler Tercih Etmeli?

Peki küçük ev avantajları nelerdir? Bu sorunun cevabı aslında yukarıdaki paragrafta gizli olarak verilmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak, Tiny house faydaları, sınırlı bir alanda oldukça işlevsel alanlar yaratmasında görülebilir. Ayrıca küçük ev tercih eden kişilerin gereksiz eşya kullanımına da son verdiği biliniyor. Sonuç olarak bireyler yaşadıkları küçük evden %100 faydalanabilir ve çok minimal bir dekorasyonla yaşamlarını sürdürebilirler.

Diğer bir soru da küçük evi kimlerin tercih etmesi gerektiğidir. Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit görünüyor. Bunu göz önünde bulundurarak söylenecek ilk şey, doğa ile uyum içinde yaşamak ve %100 çevre dostu yapı malzemeleri ile inşa edilmiş bir evde yaşamak isteyen herkesin bu küçük evleri tercih edebileceğidir. Minik evlerin tercih edilmesinin ilk sebeplerinden biri de budur. Ayrıca minimal dekorasyondan hoşlanan ve sınırlı bir alanda işlevsellikten faydalanmak isteyen herkes de Tiny house tercih edebilir ve hayatına bu minik evde devam edebilir.

SON DAKİKA  Duvar Kağıdı Nasıl Ayarlanır?

Birkaç Küçük Ev İç Tasarım Fikri

Tiny house seçtiniz ve dekorasyon sorunu konusunda kafanız mı karıştı? Bu bölümde sizlere minik ev dekorasyon fikirleri için önerilerde bulunacağız. Buradan hareketle minik ev dekorasyonu önerilerini aşağıda listeledik.

  • İlk dekorasyon önerisi elbette ahşap detayların kullanılmasıdır. Doğa ile uyum içinde inşa edilen bu evde doğadan parçalar kullanılması, dekorasyon tarzının oldukça sakin ve ev ile uyumlu olmasını sağlıyor. Bu parçalar minimal dekorasyon tarzını da yansıtıyor olarak görülebilir.
  • İkinci olarak standardı çok düşük olan mobilyaların tercih edildiği söylenebilir. Bireyler tüm gereksiz eşyalardan uzak durmalıdır. Bu sayede kısıtlı alanlar aşırı karmaşık bir görüntüye ulaşmadan bu durumun önüne geçilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için kişilerin alışveriş yapmadan önce liste yapmaları tavsiye ediliyor.
SON DAKİKA  Sararan Alçı Nasıl Temizlenir?

Çok fazla eşya kullanmamak bir yana, bireylerin tercih edecekleri mobilya konusunda oldukça basit seçimler yapmaları önerilir. Bir diğer öneri olarak da bu mobilyaların iç açıcı bir kaliteye sahip olan açık tonlarda yapıldığı söylenebilir.

En önemli dekorasyon fikirlerinden biri de kullanışlı ve fonksiyonel mobilyalar seçmektir. Buna göre katlanır masa kullanımı, kısıtlı alana sahip alanlar için mobilya önerileri arasında sayılabilir. Tiny house mobilyası konusunda karar vermekte zorlanan herkes bu öneriyi kesinlikle dikkate almalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

İmar Durumu h/2 Ne Demek?

Henüz yapılaşması tamamlanmamış nizam adalarına göre bitişik olan arka bahçe mesafesi 3…