Duvar kağıdı ayarlama iki farklı konuyu akla getirmektedir. Bunlardan birincisi evlerde kullanılan duvar kağıdı olarak bilinmektedir. Bir diğerde telefonda ya da android programlarda kullanılmaktadır. Duvar kağıdı genellikle telefonlarda ya da odalarda sabit olarak kullanılmaktadır. Duvar kağıdı ayarlama yöntemleri modellere göre değiştirmektedir. Yeni modellerde güncel yöntemler tercih edilmektedir. Eski modellerde ise daha geleneksel ayarlama yöntemleri tercih edilmektedir.

Telefon Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır?

Telefon Duvar kağıdı seçmek için izlenmesi gereken yol kısaca şöyle tarif edilmektedir.

  • Ayarlar sekmesi açılmaktadır.
  • O sekmenin içerisinden ekran kısmına geçiş yapılmaktadır.
  • Ekran ayarları açılarak ayarlanmak istenen resim ya da dosya seçilmektedir.
  • Seçilen resim için ayar onayı verilmektedir. Telefon, arka plan hatta kilit ekranı için duvar kağıdı ayarlanmış olmaktadır. Ayarlanan duvar kağıdı istenildiği takdirde aynı yol izlenerek değişmektedir.
SON DAKİKA  Antre Duvar Kağıdı Nasıl Olmalıdır?

Evlerde Duvar Kağıdı Nasıl Ayarlanır?

Evlerde duvar kağıdı ayarlamak için öncelikle ölçüm yapılması gerekmektedir. Duvar kağıdı çekilen odanın ölçüsüne göre duvar kağıdı alınmaktadır. Kaç tabaka gideceği hesaplandıktan sonra kağıtların yönü belirlenmektedir. Daha sonra tutkal hazırlanmaktadır. Sonra duvar kağıdın uygulanmasına hazır mı bir inceleme gerekmektedir. İnceleme sonrasında alana tutkal sürülerek işlem başlatılmaktadır. Sonrasında duvar kağıtları sıra sıra yerleştirilmektedir. Bu şekilde yapılan ayarlamalar ile duvar kağıdı deseni ve verimi müthiş oturmaktadır. Üst düzey bir renk bütünlüğü sağlamak bu şekilde mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir