Köşeler ve kenarlar, evinizin iç kısmında boya hasarının en yaygın olduğu iki yerdir. İşi doğru yapmanız için bazı ipuçlarını sizin için derledik.

Tüm Adımlara Hazırlanın: Bir boyama işine başlamadan önce, boyamayı planladığınız alanda işi bitirmek için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri, ürünleri ve koruyucu kaplamaları toplayın.

Kontrol Edin ve Koruyun: Odadaki boyamayı düşünmediğiniz her şeyi bez veya plastik örtülerle örtün. Boyacı bandıyla döşemenin veya köşelerin sınırları boyunca bantlayın. Tavana dikkat edilmesi gerekiyorsa, aydınlatma armatürlerinin çıkarılması gerekecek ve bunların çıkarıldığı alanın, boyanması sırasında elektriksel herhangi bir şeye zarar vermemesi için kapatılması gerekecektir.

Yüzeyinizi Hazırlayın: Şimdi yüzeyinizin ne durumda olduğunu görme zamanı. Yeniden boyamayı planladığınız alandaki tüm boyayı çıkarın. Duvarlar çentikli veya pürüzlü ise, boyamadan önce düzeltilmeleri gerekecektir. Duvar köşelerinde ve kenarlarında delikler veya başka hasarlar varsa, bu hasarın düzeltilmesi gerekecektir.

SON DAKİKA  300 Dozlu Beton Ne Demek?

Fırçayı Aşırı Batırmayın: Fırçaya çok fazla boya sürmek, damlamaların birincil nedenidir.

Bu Sırayla Boyayın: Bütün bir odayı yeniden boyuyorsanız, köşeleri düzeltmek daha kolaydır. Tavan döşemesi ile üstten başlayın. Ardından duvarlara geçin. Ardından süpürgelikleri boyayın. Böylece boyanın döşemeden duvarlara bulaşması sorunlarının çoğunu ortadan kaldıracaktır.

Her Boyutta Fırçayı Kullanın: Köşelerde ve kenarlarda ulaşılması zor alanlar için rulolar işe yaramaz. Küçük, ulaşılması zor noktaları elde etmek için çeşitli fırça boyutları kullanın.

Boya yaparken köşeler nasıl boyanır? diye merak ettiyseniz yazımızı okudunuz ve artık köşeleri çok rahat boyayabilirsiniz.

5 comments
  1. Harika bir makale İşte tam da ihtiyacım olan bilgileri buldum. Artık köşeleri boyarken daha rahat olacağım. Teşekkürler 🎨

  2. Çok faydalı bir makale olmuş, gerçekten işime yarayacak ipuçları var. Teşekkürler

  3. Harika bir konuya değinilmiş. İşte bu tür detaylar beni cezbediyor. Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Makinalı Alçı Sıva Nasıl Yapılır?

Makinalı alçı sıva birçok yapı malzemesinin üzerine uygulanarak duvarı boyaya hazır hale…