Bungalov evler son zamanlarda popülerlik kazanmaktadır. İnsanlar ahşaptan olan bu yapılara düşük bütçe ile sahip olmaktadır. Tarla gibi gündelik hayatın keşmekeşinden uzak alanlar bungalov ev kurmak için aranmaktadır. Bu evlerin en önemli özelliği herhangi bir imar ya da ruhsat gerektirmemesidir. Bu nedenle ülkemizin her yerinde tarla, bağ hatta bahçelerin kenarında bu yapılara rastlanmaktadır.

Tarlaya Bungalov Ev Yapmak İçin İmar İskân Gerekmekte midir?

Aslında tam olarak gerekir ya da gerekmez denememektedir. Tam anlamıyla imar ya da iskân gibi sorunlu olmasa da yetkili makamlara bilgi vermekte fayda görülmektedir. Bağlı olunan belediye bu alanda yetkili kılınmaktadır. Bungalov ev yapmak için tarlanın yüzde beşi kadar olan kısmın kullanılmaktadır. Evim konumladığı yer yol en az 5 metre uzaklıkta olursa sorun çıkmamaktadır. Bu yapıların büyüklüğü iki yüz elli metrekareyi aşmamak zorundadır. Gıda tarım hayvancılık bakanlığına bağlı bu işte yetkili il ilçe müdürlükleri bulunmaktadır. Bungalov ev tarlaya konumlanmazdan önce buralardan izin almak gerekmektedir.

SON DAKİKA  Büyük Ova Koruma Alanına Ev Yapılır Mı?

Bungalov Ev Nedir Nerelere Yapılır?

Genellikle ahşap malzemeden yapılan tek ya da bir buçuk katlı evlere bungalov denmektedir. Bu evler sahil kesimlerine orman içlerine ya da tarla arazilerine yapılmaktadır. Yapımı kolay, maliyetleri ucuz ve de doğa ile uyumlu olduğu için tercih edilmektedir. Son yılların en popüler yapı kullanım şekli olarak göze çarpmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Makinalı Alçı Sıva Nasıl Yapılır?

Makinalı alçı sıva birçok yapı malzemesinin üzerine uygulanarak duvarı boyaya hazır hale…

Antre Duvar Kağıdı Nasıl Olmalıdır?

Antre duvar kağıtları iki aşamalı olarak tercih edilmektedir. Antrelerde kullanılması planlanan duvar…