Avuç taşlama birçok alanda kullanılsa da zımpara için pek tercih edilmez. Avuç taşlama cihazları ile zıplara yapmak mantıklı değildir. Avuç taşlama ile zımpara yapılır mı? Detayları ile içeriğimizde görebilirsiniz.

Avuç taşlamalar sanayide pek çok alanda kullanılır. Zımpara yapılması çok mümkün olmamak ile birlikte istenilen etkiyi göstermesi de zor olacaktır. Bunun yerin zımparalama daha uygun aparatları tercih etmek mümkün olacaktır.

Avuç Taşlama İle Zımpara Yapılır Mı?

Avuç taşlamalar günümüzde pek çok alanda kullanılsa da metal ya da taş gibi sert malzemeleri kesmek şekillendirmek ya da taşlamak için kullanılmaktadır. Bu tür cihazlar yüksek devirli döner disklere sahiptir. Bu sayede taşlar kullanılarak işlem yapılır ve yüzeyi hızla kaldırabilir. Bu da istenmeyen sorunları beraberinde getirecektir.

SON DAKİKA  Canlı Renklerle Dekorasyon Nasıl Yapılır? Doğru Bilinen Yanlışlar

Ancak ahşap, metal ve plastik gibi hassas pürüzsüz bir bölgeye zımpara yapılacak ise avuç taşlama yerine el zımparası ya da daha düşük devirli bir zımpara makinesi kullanmak çok daha ideal olacaktır. Bu tür zımpara yöntemleri yüzeyi çok daha kontrollü ve pürüzsüz bir şekilde işlemenizi sağlayacaktır.

Kısa ve net şekilde bir kez daha açıklamak gerekirse avuç taşlama cihazları ile zımpara yapmak olumsuz sonuçları da beraberinde getirebilir. Avuç taşlama makinesi yüksek devirli çalışan bir cihaz olduğu için bu tarz işlemlere uygun değildir.

9 comments
  1. Yazının içeriğini okuduktan sonra, avuç taşlama ile zımpara yapmanın uygun olmadığını anladım. Bu bilgilendirici ve önemli bir konu hakkında yazılmış bir makale. Teşekkürler

  2. Bu makaleyle ilgili düşüncelerim: İyi bilgilendirici bir makale olmuş, teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Alçı Metrajı Nasıl Çıkarılır?

Alçı metrajı alçılama yapılması planlanan alanın metre kare cinsinden ölçümü olarak tarif…