Doğal selüloz çözümlenir ve selülozik vernik elde edilir. Bu vernik türü genellikle ahşap yüzeylerin korunması ve daha şık bir görüntüye kavuşması için kullanılır. Çok hızlı kuruma süresine ve dayanıklılık gibi özellikleri ile bilinir. Selülozik vernik ne demek hemen aşağıda daha detaylı görebilirsiniz.

Selülozik Vernik çok dayanıklı hızlı kuruyan ve oldukça parlak yapıya sahip bir bileşendir. Sürtünme darbe direnci çok yüksektir. Mobilyalarda ve aklınıza gelebilecek tüm ahşap yüzeylerde parlak yüzeylerin oluşmasını sağlar.

Selülozik Vernik Nerelerde Kullanılır?

Selülozik vernik çok sayıda özelliğe sahip olması nedeniyle günümüze sıklıkla kullanılır. Hızlı kuruma, parlaklık ve dayanıklılık gibi özelliklere sahip olması nedeniyle pencereler, kapılar, ahşap zeminler, mobilya ve diğer ahşap yüzeylerin tamamını tercih edilmektedir.

SON DAKİKA  Polisaj Makinesi İle Zımpara Yapılır Mı?

Selülozik vernik genellikle sprey ya da fırça ile birlikte uygulanmaktadır. Hassas bir malzeme olduğu için işlemi gerçekleştiren kişinin de bu hassasiyete önem vermesi gerekmektedir. Selülozik vernik oldukça hızlı kuruma özelliğine sahiptir.

Bu durum işlemi hızlandırılabilir, ancak uygulama esnasında mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Çünkü bu vernik türü kuruduktan sonra düzeltilmesi oldukça zordur. Bunun dışında vernik genellikle ince katmanlar halinde uygulanır. Selülozik vernik doğal ahşap dokusunu koruma yeteneği ile de tanınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir