Polisaj Makinesi günümüzde öncelikli olarak amortisör olmak üzere pek çok alanda yaygın biçimde kullanılır. Bu nedenle de havacılık, döküm sanayi, dekorasyon imalatı ve mobilya gibi sektörlerde çok sık tercih edilir.

Polisaj Makinesi İle Zımpara Yapılır Mı?

Polisaj makineleri ile zımpara yapılsa da ilk tercih olmamalıdır. Zorlu bir işlem olduğundan mutlaka bir uzman aracılığı ile yapılmalı ve kontrollü şekilde yapılması gerekmektedir.

Polisaj yüzeyin parlak ya da pürüzsüz hale getirilmesi işlemine denilmektedir. Polisaj makineleri sayesinde yüksek hızla dönen dijital ya da petler kullanılarak polisaj bileşenleri veya tahtaları uygulanarak yüzeydeki ince çizgiler ve pürüzsüzler giderilmektedir. Bu işlem pek çok alanda kullanılır.

Metal ya da plastik parçaların cilalanması takı yapımı gibi alanlarda tercih edilmektedir. Zımpara işlemi ise yüzeydeki malzemenin ince tabakalarını kaldırılması düzeltilmesi ya da pürüzlendirme amacıyla tercih edilir. Zımpara diskleri burada kullanılmaktadır. Genellikle kaba yüzeyi düzeltmeye yönelik bir işlem yapılır. Metal, plastik ya da ahşap gibi malzemelerin güzel düzleştirilmesi şekillendirilmesinde kullanılır.

SON DAKİKA  İnci Fiks Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır?

Polisaj makinesi ile zımpara işlemleri yapılabilmektedir. Ancak bu alanda doğru ekipman ve aşamaların belirlenmesi oldukça önemlidir. Kısa bir örnek ile açıklamak gerekirse yüzeyde büyük pürüzler ya da çizikler oluşursa önce daha kaba bir zımpara ile bu işlemleri yapılmalı ve ardından polisaj aşamasına geçilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Evde Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Hazırlanır?

Duvar kağıdının tutkalı en az duvar kağıdının kalitesi kadar önem arz etmektedir.…