Birkaç yıl öncesine kadar mobilya seçimi daha ağır ve gösterişliydi. Elbette bu trendler her eve ve ortama yansıdı. Evli çiftler benzer desenlerdeki mobilyaları tercih ettiler. Ancak yeni dekorasyon fikirleri ve palet gibi malzemelerin dekorasyon için kullanılmasıyla trendler değişti. Ürünleri taşımak için kullanılan paletler, palet dekorasyon fikirleri ile evlere geldi. Peki paleti sadece ürünleri taşımak için bulan kişinin işlerin bu noktaya geleceğine dair herhangi bir sezgisi var mıydı?

Toplumumuz gelişmekte olan ülkelerle birlikte daha da gelişmiştir. Toplumumuz tüketici değil üretici olmak istemiş ve geri dönüşüm projeleriyle sıfır atığa geçiş yapmıştır. Kimsenin o eski, kırılmış ve harap olmuş paletleri kullanmak istemezdi. Bu nedenle evde daha minimal bir hayat yaşamak için daha az eşya ile daha sade bir hayata ihtiyaç duyuldu. Bu doğrultuda palet dekorasyon fikirleri herkesin ilgisini çekmektedir.

SON DAKİKA  Sararan Alçı Nasıl Temizlenir?

Nedense zamanda geriye gidiyoruz. Eskilerin evlerinde kullandıkları ahşap divanlar daha modern ve bohem bir şekilde günümüze geldi. Ahşap divanlar uygun fiyatı ve yenilikçi tarzı ile fark yaratan dekorasyon fikirlerinden biri haline geldi. Artık evi daha şık göstermek için sadece birkaç palet gerekiyor. Paletler nereye konulacak olursa olsun, üzerinde bulunan kırlent ve battaniyeler ile bulunduğu ortamın havasını anında değiştirerek sıcak bir görünüm verir. Tıpkı İskandinav ülkeleri gibi. Ayrıca orada mevsim o kadar soğuk ki insanlar evlerindeki mobilyaları seçerken içlerini ısıtacak bir görüntü vermek için evlerini dekore ediyorlar. Bunu ise evinizde sadece bir palet yapabilir. Palet dekorasyon önerileri denilince akla pek çok fikir gelmektedir.

 

Bir Paletle Neler Yapabilirsiniz?

Palet kullanılarak gerek bütünlükleri korunarak gerekse demonte edilerek birçok dekoratif ürün elde edilebilmektedir. Yaratıcı fikirleri zenginleştirmek ve yeni palet dekorasyon fikirleri bulmak hayal gücüne bırakılmıştır. Paletler kişisel zevke göre donatılabilen bir malzemedir. Paletlerle yapılan uygulamalar, bu fikirlerin mobilya tasarımında izleneceği ve kullanılmaya devam edileceği izlenimini vermektedir. Sizler için bir araya topladığınız paletlerle yapabileceğiniz dekorasyon ve mobilya fikirlerini aşağıda listeledik.

 • Kapalı alan olduğu için balkon, veranda ve teraslarda bahçe takımları oluşturulabilir. Bu takımlar şık olarak ortama katkı sağlar.
 • Çay, kahve veya kitap koymak için sehpa olabilir.
 • Yarı müstakil ev için merdiven yapılabilir. Bu işlemde çok fazla palet kullanılır ama bu paletler evin dekorasyonuna yeni bir tarz kata
 • Odanın konumuna ve rengine göre paletleri boyayıp uygun ölçülerde oturma grubu ya da köşe takımı yaptırabilirsiniz.
 • Duvar rafı oluşturarak bardaklarınızı mutfağa koyabilir veya kitaplık yaparak çocuğunuzun odasına koyabilirsiniz.
 • Eve girdiğinizde sizi karşılayacak olan terlikleriniz için ahşap palet ayakkabılık yapabilirsiniz.
 • Mont ve ceket asabileceğiniz bir askı yapabilirsiniz.
 • Yatak odanızın daha bohem olması için yatağınızın alt kısmını baza yerine komple ahşap paletlerde tasarlayabilirsiniz.
 • Evde bohem bir hava yaratmak için oturma odasına ya da çocuğunuzun odasına ipli salıncak kurabilirsiniz.
 • Yemeklerinizi yiyebileceğiniz bir yemek masası oluşturabilirsiniz.
 • Bir spor televizyon ünitesi tasarlayabilirsiniz. Bu tasarımda televizyon duvara monte edilebilir veya üzerine yerleştirilebilir.
 • Mutfak, banyo gibi yerlere küçük dolaplar yapabilirsiniz.
SON DAKİKA  Fayans Üzerindeki Alçı Nasıl Temizlenir?

 

Gördüğünüz gibi palet dekorasyon fikirleri oldukça çeşitlidir. Tek yapmanız gereken hayal gücünüzle yeni tasarımlar yaratmak. Palet dekorasyon fikirleri sayesinde evler artık daha bohem ve özgür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir