Antre duvar kağıtları iki aşamalı olarak tercih edilmektedir. Antrelerde kullanılması planlanan duvar kağıtları özellikle son zamanlarda iki bölümde incelenmektedir. Uzun olan antrelerin duvar kağıtları bir boy şeklinde uygulanmaktadır. Üzerine de boya yapılması önerilmektedir. Aksi takdirde tek parça duvar kağıdı dekorun kötü olmasını sağlamaktadır. Görüntü kirliliğine sebep olmaktadır. Boğucu bir etki bıraktığı göze çarpmaktadır. Genellikle açık ve ışığı yansıtan renkler tercih edilmektedir.

Antre Duvar Kağıdı Uygulaması

Antre evlerde hol ya da ince salon olarak anılan kısımların modern ismidir. Antreler evin ilk intibasını belirlemektedir. Bu nedenle duvar kağıdı uygulaması üst düzey kaliteli olmaktadır. Tercihlere göre dikey ya da yatay desenler tercih edilmektedir. Boyanın rengi de duvar kağıtlarına uygun olarak belirlenmektedir. Duvar kağıdı uygulaması yapılırken boy ölçüsü belirlenmektedir. Dikkat edilmesi gereken en temel husus önce boyanın yapılmasıdır. Aksi takdirde duvar kağıdı üzerine tekrar boya sızması olması ne yazık ki mümkün olmaktadır.

SON DAKİKA  Fayanstan Alçı Lekesi Nasıl Çıkar?

Antre Duvar Kağıdı Desenleri

Antrelerde kullanılan duvar kağıtları genel olarak sade ya da açık beyaz olarak üretilmektedir. Bu renklerin üzerine ise dikey ya da yatay desenler çizilmektedir. Antrelerde bazen de kahverengi ahşap desenlerin uygulandığı bilinmektedir. Desenlerin dekora en uygun olduğu şekil yatay şekillerin kullanılması olarak karşımıza çıkmaktadır. Kağıdın yönünün oturma odasına doğru olmasına dikkat edilmesi önem arz etmektedir. Boya da duvar kağıdına en uygun şekilde seçilmek zorundadır.

4 comments
  1. Antre duvar kağıdı seçimi önemlidir. Doğru desen ve renklerle seçildiğinde antreye şık bir görünüm kazandırabilir.

  2. Antrelerde duvar kağıdı tercihi oldukça önemlidir. İç mekâna bütünlük sağlaması ve uyumlu bir görüntü oluşturması gerekmektedir. Bu makalede verilen önerilere dikkat ederek antre duvar kağıdı seçiminde doğru kararlar verilebilir.

  3. Duvar kağıdı seçimi önemlidir. Evin giriş kısmı olan antre için uygun renk ve desen tercih etmek dekorasyonu tamamlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Evde Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Hazırlanır?

Duvar kağıdının tutkalı en az duvar kağıdının kalitesi kadar önem arz etmektedir.…