Antre duvar kağıtları iki aşamalı olarak tercih edilmektedir. Antrelerde kullanılması planlanan duvar kağıtları özellikle son zamanlarda iki bölümde incelenmektedir. Uzun olan antrelerin duvar kağıtları bir boy şeklinde uygulanmaktadır. Üzerine de boya yapılması önerilmektedir. Aksi takdirde tek parça duvar kağıdı dekorun kötü olmasını sağlamaktadır. Görüntü kirliliğine sebep olmaktadır. Boğucu bir etki bıraktığı göze çarpmaktadır. Genellikle açık ve ışığı yansıtan renkler tercih edilmektedir.

Antre Duvar Kağıdı Uygulaması

Antre evlerde hol ya da ince salon olarak anılan kısımların modern ismidir. Antreler evin ilk intibasını belirlemektedir. Bu nedenle duvar kağıdı uygulaması üst düzey kaliteli olmaktadır. Tercihlere göre dikey ya da yatay desenler tercih edilmektedir. Boyanın rengi de duvar kağıtlarına uygun olarak belirlenmektedir. Duvar kağıdı uygulaması yapılırken boy ölçüsü belirlenmektedir. Dikkat edilmesi gereken en temel husus önce boyanın yapılmasıdır. Aksi takdirde duvar kağıdı üzerine tekrar boya sızması olması ne yazık ki mümkün olmaktadır.

SON DAKİKA  Fayanstan Alçı Lekesi Nasıl Çıkar?

Antre Duvar Kağıdı Desenleri

Antrelerde kullanılan duvar kağıtları genel olarak sade ya da açık beyaz olarak üretilmektedir. Bu renklerin üzerine ise dikey ya da yatay desenler çizilmektedir. Antrelerde bazen de kahverengi ahşap desenlerin uygulandığı bilinmektedir. Desenlerin dekora en uygun olduğu şekil yatay şekillerin kullanılması olarak karşımıza çıkmaktadır. Kağıdın yönünün oturma odasına doğru olmasına dikkat edilmesi önem arz etmektedir. Boya da duvar kağıdına en uygun şekilde seçilmek zorundadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir