Reçineli vernik temelde ahşap yüzeyleri koruma amaçlı kullanılsa da estetik görünüm içinde çoğu zaman tercih edilir. Reçine teriminden kısaca bahsetmek gerekirse bitki veya ağaçların salgıladığı % 100 doğal olan ya da sentetik yapılardan üretilen bir maddedir. Reçineli vernik ne demek yazımızın devamında görebilirsiniz.

Reçineler verniklerin dayanıklılığını ciddi şekilde artırmaktadır. Yüzeyleri daha parlak ya da matlık verebilirler. Genel olarak çoğu zaman ahşap yüzeyler çevresel etkilere karşı korunabilmektedir. Reçineli vernikler dış mekân ya da iç mekan hiçbir şekilde fark etmeden kullanılabilir.

Reçineli Vernik Nerelerde Kullanılır?

Ahşap mobilyalar, zeminler, pencereler, kapılar ya da diğer ahşap yüzeylerinin tamamında günümüze yaygın olarak kullanılmaktadır. Çoğu zaman ahşap yüzeylere sürülerek ya da bir fırça yardımıyla uygulanmaktadır. Uygulama işlemi bittikten sonra bir süre kurumaya bırakılır. Bu sayede yüzeyler çok daha parlak ve mat bir görünüm elde ederler. aynı zamanda ahşabın uzun ömürlü olması ve bir o kadar da dayanıklı olması sağlanmaktadır.

SON DAKİKA  Banyo Duvar Kağıdı Nasıl Kaplanır?

Reçineli vernik farklı yapılarda ve özelliklerde oluşturulabilir. Kullanılan yüzey ya da beklentilere bağlı olarak farklı sonuçlar verebilir. Günümüzde çoğunluktan mobilyalarda tercih edilir ve neredeyse yüzde yüze yakın bir başarı elde edilir. Doğal bir ürün olması ve doğadan elde edildiği için diğer vernik türlerinden ayrılan bir yapıya sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir