Folyo Duvar kağıdı son zamanlarda piyasaya çıkmış bir duvar kağıdı çeşididir. Vinil ya da plastik türevi maddelerden üretilmektedir. Folyo seklinde sarılmakta ve ne var ki metre hesabında satılmaktadır. Ürünün en belirgin özelliği kendinden yapışkanlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Folyo Duvar kağıdı yapıştırma diğer duvar kağıtlarına nazaran az süre ya da emek gerektirmektedir. Bir duvara boy olarak komple yapışmaktadır. Yapıştırırken dikkat edilmesi gereken husus düz yapıştırmaya özen göstermektir.

Folyo Duvar Kağıdı Uygulama

Bu iş için en az iki kişi gerekmektedir. Yapılan işlem oldukça basittir. Boy olarak ölçülen duvar kağıdı seçili alana yerleştirilmektedir. Terazi alınıp düz olduğu görülünce arkasındaki koruyucu çıkartılıp duvara yapışmaktadır. Bu şekilde iki ya da üç kerede bir duvar komple kaplanmaktadır. Hava kabarcıkları kalmamasına dikkat edildiği takdirde sorun çıkmamaktadır.

SON DAKİKA  Deprem Projeli Ev Ne Demek?

Folyo Duvar Kağıdı Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her şeyden önce uygulama yapılan duvara düzleme işlemi yapılmaktadır. Bu işlem yapılmazsa duvar kağıdı kabarcık dolmaktadır. Dolan kabarcıklar ise kolayca giderilmektedir. Kabarcıklar ne yazık ki zaman kaybına sebep olmaktadır. Kabarcıkların üzeri fön makinesi gibi materyaller ile ısıtılarak düzeltmektedir. Ispatula ile ısıtılan alan sıyırılmak suretiyle düzenlenmektedir. İse başlarken ve de bitirirken bu hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Bu hususlara göz ardı edildiği takdirde işlem başarısız görünmektedir. Folyo Duvar kağıdı diğer duvar kağıtları ile kıyaslandığında daha pratik uygulanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Fileli Alçı Sıva Nasıl Yapılır?

Özellikle yalıtım malzemesi öncesinde kullanılmaktadır. Mantolama adı verilen faaliyetin aşamalarından birisi olarak…