Astar işleminden sonra sıklıkla zımpara işlemi yapılır. Yüzeyin düzgün hale getirilmesi için kullanılır. Eğer son kat boya işlemi yapılacak veya vernik uygulamasına geçilecekse zımpara işlemi uygulanır. Astardan sonra zımpara yapılır mı? Detayları ile içeriğimizde görebilirsiniz.

Astar işleminden sonra zımpara yapmakta herhangi bir sorun olmasa da bu işlem yapılırken mutlaka dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Astar yüzeyinde yer alan emilimi kontrol etmek renk tutarlığını sağlayabilmek adına son katın iyi yapışmasını sağlamak gerekmektedir. ancak astar uygulandıktan sonra bile bazen yüzeyde pürüzler meydana gelebilir. Astar uygulamasından sonra zımpara yapmanın birçok etkisi bulunmaktadır.

Astardan Sonra Zımpara Nasıl Yapılmalı?

Astar yapıldıktan sonra zımpara yapmak pürüzsüzleştirmeyi sağlar. Son kat boya ya da vernik uygulaması öncesinde pürüzsüz bir yüzey elde etmek için oldukça idealdir. Zımpara işlemlerinden sonra son kat boya ya da verniğin yüzeye daha iyi yapışmasını sağlayacaktır.

SON DAKİKA  İmar Planında m Harfi Ne Demek?

Bu da uzun ömürlü daha dayanıklı bir sonuç elde etmenizi sağlayacak. Astarın üzerine uygulanan son kat renk tutarlarını sağlamak amacıyla yapılır. Zımpara yüzeyinin düzgün ve bir o kadar homojen şekilde görünmesini sağlar.

Astar işleminin tamamlanmasının ardından pürüzsüz bir görüntü elde edilir. Yapılacak ilk işlem astar olduğu için sırasıyla işlemleri uygulamak gerekir. Astar, zımpara ve diğer işlemler mutlaka bir uzman tarafından dikkat edilerek yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Püskürtme Beton Ne Demek?

Püskürtme beton, hazırlanan beton karışımının özel ekipmanlar yardımıyla püskürtülerek uygulandığı bir beton…

Dere Yatağına Ev Yapılır Mı?

Dere yatağına ev yapılmamaktadır. Bu alanlara asla imar izni verilmemesi gerekmektedir. Dere…