Taharet borusu girişi sıva altı, tuvalet veya banyo gibi yaşam alanlarında kullanılan taharet borusunun duvarın içine yerleştirilmesi işlemi olarak bilinmektedir. Bu işlem sayesinde taharet borusu girişi duvarın içinde kalmakta hatta dışarıdan görüntü kirliliği oluşmamaktadır. Taharet borusu girişi sıva altı işlemi, inşaatın erken aşamalarında yapılmaktadır. Duvarların henüz sıva işlemi yapılmadan önce gerçekleştirilmektedir. İşlem, özel olarak tasarlanan bir montaj kutusu kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu kutu, duvarda önceden açılan bir deliğe yerleştirilmektedir. Sıva işlemi tamamlandıktan sonra taharet borusunun girişi bu kutunun içinde gizlenmektedir.

Taharet Borusu Girişi Sıva Altı İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru montaj kutusu kullanılmak zorundadır. Taharet borusu girişi sıva altı işlemi için kullanılan montaj kutusu, kaliteli ya da uygun ölçülerde olmaktadır. Yanlış montaj kutusu kullanımı, taharet borusunun sızdırmasına ve de dışarıdan görüntü kirliliğine neden olmaktadır.

SON DAKİKA  Filli Boya İpeksi Mat Ne Demek?

Doğru ölçülerde delik açılması  gerekmektedir. Taharet borusu girişi sıva altı işlemi için duvarda açılacak delikler, doğru ölçülerde ya da doğru yerde açılmaktadır. Yanlış açılan delikler, taharet borusunun doğru bir şekilde yerleştirilememesine neden olmaktadır.

Sıva işlemi doğru şekilde yapılmalıdır. Taharet borusu girişi sıva altı işlemi sonrasında sıva işlemi yapılmaktadır. Sıva işlemi, doğru şekilde yapılmalı ve tamamen kuruması beklenmektedir. Yanlış yapılan sıva işlemi, taharet borusunun yerleştirilmesi sırasında hasar görmesine neden olmaktadır.

Taharet borusunun doğru yerleştirilmesi gerekmektedir. Taharet borusu, montaj kutusuna doğru bir şekilde yerleştirilmektedir. Yanlış yerleştirilen taharet borusu ne yazık ki sorunlu bir sisteme neden olmaktadır.

Yapım Amacı

Taharet borusu girişi sıva altı işleminin amacı, hijyenik ve estetik bir görünüm sağlamaktır. Bu işlem sayesinde taharet borusu duvarın içinde yerleştirilerek dışarıdan görüntü kirliliği oluşmamaktadır. Ayrıca, taharet borusunun duvarın içinde yerleştirilmesi, koku ve su sızıntısı gibi sorunların oluşmasını engellemektedir. Yaşam alanlarında daha temiz bir ortam sağlamaktadır.

SON DAKİKA  Emlak Ve Çevre Temizlik Vergisini Kiracı Mı Öder?
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Fileli Alçı Sıva Nasıl Yapılır?

Fileli alçı öncelikle sıva yapılması planlanan alanları düz hale getirmek için kullanılmaktadır.…