Boyada öncü firma filli boya tarafından üretilmektedir. Aromatik solvent ya da kurşun içermemektedir. Kolay uygulanması ve yüksek kapatma özellikleri ile bilinmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra rahatsız edici bir ortam kokusu bırakmamaktadır. Bu boya ismini içerdiği mat renkten almaktadır. Boyaya dokunulduğu zaman dokunan kişinin elinde ipeksi bir his bırakmaktadır.

Filli boya ipeksi mat özellikleri nelerdir?

Her şeyden önce boyadan sonra insanların yaşam alanlarına zarar vermemesiyle bilinmektedir. Kokusu bulunmamaktadır. Boyası eski olan yüzeylere de uygulanmaktadır. Ahşap zeminlerde uygulanmaya da müsaittir. Demir ve saç yüzeylerde de uygulama yapılmaktadır. Üst düzey kapatıcı beyaz bir renge sahip olmaktadır. Bir litre boya ile neredeyse 15 metre kare alan boyanmaktadır.

SON DAKİKA  İmarsız Arsaya Prefabrik Ev Yapılır Mı?

Boyama işlemi sonrasında boyanan yüzeylere ekstra bir kayganlık sağlamaktadır. Bu nedenle boyanın kir tutma süresi uzamaktadır. Boya silindiği zaman temizlenme özelliğine sahip olarak üretilmiştir. Sararmaya hatta renk değişikliğine karşı maksimum direnç oluşturmuştur. İçerdiği matlık sayesinde odanın ışık halini dengelemektedir.

Filli boya ipeksi mat uygulama nasıl yapılmaktadır?

Boya son kat uygulama boyası olarak üretilmiştir. Zemin boyayı kabul edecek hale getirilmelidir. Minimum iki kat olarak uygulanması önerilmektedir. İki kat arasında belirli bir süre beklenmesi uygun olacaktır. Boya uygulaması yapılmadan önce üzerindeki ölçülere göre inceltme yapılması gerekmektedir. Doğru uygulama ile yıllarca sürecek temizlikte bir boya deneyimi yaşatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Saten Alçı Zımpara Nasıl Yapılır?

Duvar boyası yapılmadan önce saten alçı uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama boyanın daha…

Türkiye’nin İç Mimarlık Firmaları: Benzersiz Tasarımlar

İç mekanlarımızı estetikle fonksiyonelliği bir araya getirerek yeniden şekillendiren iç mimarlık firmaları,…