Silikonlu boya son zamanlarda iç cephede sürekli olarak kullanılmaktadır. Ömrü sona eren silikon hatta saten boyaların üzerine duvar kâğıdı uygulanmaktadır. Bu malzemenin kullanımı her şeyden önce pratiklik içermektedir. Maliyet olarak ucuz olmasıyla bilinmektedir. Silikonlu boyalar duvar kâğıdı uygulanmasına bazı şartlarla birlikte izin vermektedir.

Silikonlu Boya Üzerine Duvar Kâğıdı Nasıl Uygulanmaktadır?

Duvarlara yapılması planlanan her uygulama öncesinde hazırlıklar yapılmaktadır. Silikonlu boyanın üzerine duvar kâğıdı uygulanırken su süreç işlemektedir.

  • Duvar kâğıdının duvara tutunması artsın diye yüzey matlaştırılmaktadır.
  • Bu işlem önce kazıma da sonra ise ince zımpara ile düzleme seklinde karşımıza çıkmaktadır.
  • İmkânlar dâhilinde ise bir kat dönüşüm astarı uygulanması önerilmektedir.
  • Astar uygulandıktan sonra duvar kâğıdı düzgünce monte edilmektedir.
  • Kâğıdın zemini tam tutmasına özen göstermek gerekmektedir.
  • Daha sonra kurumaya bırakılarak işlem sona ermektedir.
SON DAKİKA  Müstakil Parsele Ev Yapılır Mı?

Boya Üzerine Duvar Kâğıdı Neden Tercih Edilmektedir?

Yeni zamanda duvarlar evin dekorunda önemli rol oynamaktadır. İnsanlar evlerin duvarını sürekli değiştirerek yenilikler yapmaktadır. Duvar kâğıdı tercihi son zamanlarda değerli hale gelmektedir. Fiyatı birçok dekoratif malzemeye göre ekonomik kalmaktadır. Uygulaması kolay olduğundan ustaya ihtiyaç duyulmamaktadır. Uzun ömürlü olarak bilinmektedir. Temizliği kolay olduğundan kır tutma olayı engellenmektedir. Farklı bir dekora ihtiyaç duymadan kendi tarzını yaratmaktadır. Duvar kâğıdı farklı bir maddeye dönüştürülmek istenirse sıkıntı çıkarmadan sökülmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı tercihlerde ağır basmaktadır.

5 comments
  1. Bayıldım İnanılmaz bilgilendirici bir makale olmuş. İç cephe dekorasyonunda silikonlu boya üzerine duvar kâğıdı uygulanabilmesi gerçekten muhteşem bir pratiklik sağlıyor. Ayrıca, fiyatının ekonomik olması ve uygulamasının kolay olması da tercih edilme sebepleri arasında önemli. Gerçekten de duvar kâğıdı, evin dekorasyonuna hızlı ve etkileyici bir dokunuş yapmanın harika bir yolu gibi duruyor. Teşekkür ederim bu bilgileri paylaştığınız için

  2. Son zamanlarda duvarlarınızı boyamak yerine silikonlu boya üzerine duvar kâğıdı uygulamayı düşünüyorsanız, bu makale size güzel bir rehberlik sunuyor. Silikonlu boya üzerine duvar kâğıdı uygulamak pratik ve maliyet açısından da avantajlıdır. Tabii ki bazı önemli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Ayrıca duvar kâğıdı tercih etmenizin sebepleri de anlatılmış. Fiyatı uygun olması, kolay uygulanabilmesi, temizliğinin rahat olması gibi sebeplerle duvar kâğıdı, dekorasyonda değerli bir malzeme haline gelmektedir. Kendi tarzınızı yaratmanız için de iyi bir seçenek olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Duvar Kağıdı Üzerine Alçı Yapılır Mı?

Duvar kâğıdı üzerine alçı çekmek mümkün olmaktadır. Kâğıt ile kaplı olan bir…