Silikonlu boya son zamanlarda iç cephede sürekli olarak kullanılmaktadır. Ömrü sona eren silikon hatta saten boyaların üzerine duvar kâğıdı uygulanmaktadır. Bu malzemenin kullanımı her şeyden önce pratiklik içermektedir. Maliyet olarak ucuz olmasıyla bilinmektedir. Silikonlu boyalar duvar kâğıdı uygulanmasına bazı şartlarla birlikte izin vermektedir.

Silikonlu Boya Üzerine Duvar Kâğıdı Nasıl Uygulanmaktadır?

Duvarlara yapılması planlanan her uygulama öncesinde hazırlıklar yapılmaktadır. Silikonlu boyanın üzerine duvar kâğıdı uygulanırken su süreç işlemektedir.

  • Duvar kâğıdının duvara tutunması artsın diye yüzey matlaştırılmaktadır.
  • Bu işlem önce kazıma da sonra ise ince zımpara ile düzleme seklinde karşımıza çıkmaktadır.
  • İmkânlar dâhilinde ise bir kat dönüşüm astarı uygulanması önerilmektedir.
  • Astar uygulandıktan sonra duvar kâğıdı düzgünce monte edilmektedir.
  • Kâğıdın zemini tam tutmasına özen göstermek gerekmektedir.
  • Daha sonra kurumaya bırakılarak işlem sona ermektedir.
SON DAKİKA  Müstakil Parsele Ev Yapılır Mı?

Boya Üzerine Duvar Kâğıdı Neden Tercih Edilmektedir?

Yeni zamanda duvarlar evin dekorunda önemli rol oynamaktadır. İnsanlar evlerin duvarını sürekli değiştirerek yenilikler yapmaktadır. Duvar kâğıdı tercihi son zamanlarda değerli hale gelmektedir. Fiyatı birçok dekoratif malzemeye göre ekonomik kalmaktadır. Uygulaması kolay olduğundan ustaya ihtiyaç duyulmamaktadır. Uzun ömürlü olarak bilinmektedir. Temizliği kolay olduğundan kır tutma olayı engellenmektedir. Farklı bir dekora ihtiyaç duymadan kendi tarzını yaratmaktadır. Duvar kâğıdı farklı bir maddeye dönüştürülmek istenirse sıkıntı çıkarmadan sökülmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı tercihlerde ağır basmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir