Florür vernik diş sağlığını korumak amacıyla kullanılır. Diş yüzeylerinin tedavisi için günümüzde diş hekimleri tarafından kullanılmaktadır. Buradaki ana amaç çürümeyi önleme, diş minesini korumaktır. Florür vernik uygulaması ne demek yazımızda detaylıca görebilirsiniz.

Florür verniğin içerisinde yüksek konsantrasyonda Florür bulunur. Bu da diş yüzeylerine uygulandığı zaman Florür minerallerinin diş minesine entegresini daha dirençli bir hale getirilmektedir. Diş hekimleri ya da diş hijyenistleri tarafından yapılan uygulamalar ile birlikte çok daha sağlıklı bir dişlerin oluşması sağlanmaktadır.

Florür Vernik Uygulaması Ne Demek?

Yapılan bu uygulama ile birlikte dış yüzeyleri temizlenir ve tamamen kurutulur. Yapılacak olan güvenlik uygulaması ile birlikte ince bir tabaka halinde diş yüzeylerinde fırça ve aplikatör yardımıyla uygulanması söz konusudur.

SON DAKİKA  Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Vernik birkaç dakika boyunca dış yüzeylerinde kurumaya bırakılır. Daha sonrasında işlem sonuçlandırılır. Uygulama sonrasında hasta kısa bir süre sıvı ya da yiyecek tüketemez. Bu verniği daha etkili olmasına yardımcı olacaktır.

Bu süre ortalama olarak 2 saat kadardır. Sonraki aşamada ise belirtilen süre sonunda hasta ağzını suyla çalkalayabilir ve normal diş bakımına devam edebilir.

Florür Vernik Faydaları

Çürümeyi önler, duyarlılığı azaltır diş minesini güçlendirir ve diş minesini onarma yapısına sahiptir. Yapılan bu uygulama diş sağlığını koruma ve çürümeleri engelleme amacıyla yapılan günümüzde de çok fazla tercih edilen yöntemlerin başında gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Türkiye’nin İç Mimarlık Firmaları: Benzersiz Tasarımlar

İç mekanlarımızı estetikle fonksiyonelliği bir araya getirerek yeniden şekillendiren iç mimarlık firmaları,…