Balkon dekorasyonu için meyve sandıklarından çiçeklik nasıl yapılır? Bu soru ile ilgili pratik bilgileri yazımızda veriyoruz. Birçok kadın hem evinin hem de balkonunun şık ve modern görünmesini ister. En şık tasarımları en uygun malzemelerle yaparak balkonunuzun havasını değiştirebilirsiniz. Evde televizyon karşısında izleyerek meyve kasalarından neler yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Meyve kutularından balkon çiçekliği yapmak için gereken malzemeler, aşağıda listeledik.

  • Çiçek
  • Halat
  • Kanca
  • Mobilya değirmeni
  • Bahçe teli veya plastik tel
  • Kara kalem
  • Meyve kasaları
  • Mektup şablonu

 

Meyve sandığının ön yüzüne istediğiniz yazıyı bir duyuru panosuna yazın ve yazının içini siyah kalemle renklendirin. Ardından kancaları bir kez valizin yanlarına takın ve kancalardan bir ip geçirin. Bu esnada kasın iç kısmını çıkararak gıcırdamaya başlayın. Çiçeğinizin dalını tel halatla bağlayarak sabitleyin.  Kasanızı ters çevirin ve balkon tavanına takın. Bunun için kasanın boyutuna göre balkonun tavanına çapraz olarak 2 adet çivi çakıp kasanın uçlarını çiziklerin göründüğü yerlerden geçirip çivilerle birleştirin. O halde balkon masanızın hemen üstüne asarak şık bir görünüme sahip olun. Meyve sepeti ile balkon masasında asılı bir dekorasyon yapabilirsiniz.

SON DAKİKA  Özgün Ve Modern Tasarımlar Arayanlara

 

Balkon Dekorasyon Fikirleri: Meyve Kutularından Çiçek Yapın

Balkonunuzu dekore etmek için farklı bir fikir arıyorsanız meyve kutusundan çiçeklik yapabilirsiniz ki bu hem ucuz hem de balkonunuzun havasını değiştirecektir.

Önce 3 meyve kasası bulun. Marketlerin önünde çoğunlukla boş kasalar bulunur. Marketten izin isteyerek 3 kasa alın. Ardından bu kutuları sevdiğiniz bir renge boyayın. Ayrıca ahşap boyama malzemelerinin kullanılması daha uygun olacaktır. Bir meyve kutusuna çiçek tarhı yapmak için 3 kutuyu boyadıktan sonra kurumasını bekleyin. Ardından kutuları duvara yerleştirin ve çivi ile çivileri nereye çakacağınızı belirleyin. Bu nedenle kasanızın boyutuna göre duvara 3 farklı yerden çivi çakın.  Bu kutulardan birini üstte dikey, diğer ikisini altta yatay olarak dekore edebilirsiniz. Balkon çiçeklik fikirleri ile de huzurlu tasarımlar yapabilirsiniz. Dilerseniz kasalardan birini duvara dikey, diğerini alta, yatay olanı ise kasanın alt kısmına monte edebilirsiniz. Son olarak çiçeklerinizi küçük saksılara kutularına yerleştirerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

SON DAKİKA  Avan Mimari Proje Ne Demek?

 

En Şık Ve Uygun Fiyatlı Meyve Sandıklı Saksı Tasarımları

Balkonda kahve içerken, misafir ağırlarken ve güzel havanın tadını çıkarırken şık bir ortam istiyorsanız ucuz ve basit fikirlerle balkonunuzu göz alıcı hale getirebilirsiniz. Özellikle balkonda çiçeklere bakmayı sevenler için bu fikir tam size göredir. Balkon dekorasyonu için kutulardan çeşitli çiçek tarhları da yapabilirsiniz. Bunu yapmak için önce 5 kutu satın alın. Yukarıdaki başlıkta da belirttiğimiz gibi marketlerin önündeki boş kasaları izin isteyerek alabilirsiniz.

Son zamanlarda ahşap renkleri trend olduğu için kutuları olduğu gibi dekore etmenizi öneririz.  Ardından bu 5 manşonu sıcak tutkalla birbirine yapıştırın. Kutuları nasıl şekillendireceğiniz de size kalmış. 5 adet kutuyu yatay ve dikey olarak birleştirerek yapay sarmaşık çiçeği elde edin. Özellikle sarmaşık yaprakları daha zarif duruyor. Balkon köşenizdeki masaların etrafına sarmaşık yapraklarını yerleştirin ve kutulara saksılar yerleştirerek dekorasyonu tamamlayın.

SON DAKİKA  Folyo Duvar Kağıdı Nasıl Yapıştırılır?

Sponsor: greencoffeedietnow.com

Meyve Sandığından Balkon Manzarası

Kendinizi huzurlu ve rahat hissettiren tasarımlar yaratmak istiyorsanız balkon peyzaj fikirleri size yardımcı olacaktır. Açık veya kapalı balkonlarda rüzgarda savrulan çiçek tarlalarından sıkıldıysanız balkonunuzdaki meyve kasalarından raflar yaparak çiçeklerinizi en üst seviyeye yerleştirebilirsiniz.

Önce 3 kutu alın ve bu 3 kutuyu ip veya sıcak tutkalla birbirine tutturun. Kutuları sabitlemek özellikle önemlidir. Çünkü geçerken yanlışlıkla dokunursanız düşerek çiçeklere zarar verebilir. Bu yüzden kolları ip veya sıcak tutkalla birbirine bağlayın. Ardından balkon duvarınıza çivi çakın ve bu üçlü kutunun üstünden bir ip geçirin. Bu ipliği çiviye asın.  Kutulara dekorasyon için hem gerçek hem de yapay çiçekler yerleştirilebilir. Balkon dekorasyon fikirleri ve peyzaj fikirleri ile daha kullanışlı ve şık balkonlara kavuşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

200 Dozlu Beton Ne Demek?

200 dozlu beton, hazır beton karışımının özel bir formudur. Adından da anlaşılacağı…