Duvar kağıtları belirli bir süre kullanıldıktan sonra ne yazık ki kenarları kalkmaktadır. Sadece böyle küçük bir sorun oldu diye duvar kağıdını sökmek mantıklı olmamaktadır. Duvar kağıtlarının tamiratı kısa sürede yapılmaktadır. Özellikle ovalit adı verilen tutkal sayesinde bu işlem göz açıp kapayıncaya kadar yapılmaktadır. Ovalit tutkalın kalkan duvar kağıtlarının kenarlarına ince fırça ile sürülmesi sonucunda yapışmaktadır.

Duvar Kağıdı Ek Yerleri Tamiratı

 Duvar kağıtları ne yazık ki ek yerlerinden ayrılarak zamanla kopmaktadır. Buna önlem almak için kısa bir süremiz bulunmaktadır. Duvar kağıdının ek yerleri ovalit isimli tutkalla tamir edilmektedir. Ovalit maddesi kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ince bir fırça ile sürmektir. İnce öğrenci fırçaları ile köşelere kısa dokunuşlar yapılıp yapışmasını sağlamak gerekmektedir. Duvar kağıdı yapısınca kuruması beklenmektedir. Bu şekilde duvar kağıdı tamir edilmiş olmaktadır.

SON DAKİKA  İmar Planında m Harfi Ne Demek?

Duvar Kağıdı Ek Yerleri Tamirat Fiyatları

Duvar kağıdının ek yerlerine sadece bir parça tutkal sürülerek yapışması mümkündür. Dolayısıyla çok bir masrafa ihtiyaç duyulmamaktadır. Yapı marketlerde uygun fiyatlı diye beyaz toz tutkal satılmaktadır. Bu madde ne yazık ki bir işe yaramamaktadır. Kısa bir süre sonra tekrar gevşeme ya da kopma gerçekleşmektedir. Bu şekilde ucuza kurtarmak isterken defalarca zahmet çekmek gerekmektedir. Ovalit isimli maddeyi ev ahalisi bile uygulamaktadır. İşçilik maliyetleri olmadığından küçük meblağlarda olay çözülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir