Boya türü açısından cekiclenmis boya olarak bilinmektedir. Daha ziyade dekoratif bir boya deneyimi sunmaktadır. Kendiliğinden dekorlu görünen bu boya ismini çekiçlenmiş gibi duran görüntüsünden almaktadır. Boya sadece metal ürünler için kullanılmamaktadır. Bu boya ismini deseninden almaktadır. Dekorasyon ve boya temizliğini bir arada sunmaktadır.

Bu tür boya nerelerde kullanılmaktadır?

En büyük etkiyi paslı yüzeylerde göstermektedir. Bazı durumlarda ahşap yüzeylerde de kullanılabilmektedir. Yıpranmaya hatta korozyona karşı kendiliğinden dekorlu olduğundan tercih edilmektedir. Nadiren de olsa sert plastik yüzeyler için de tercih edilmektedir. Bu boya her şeyden önce bir boyadan ziyade kaplama malzemesi olarak anılmaktadır.  Deformasyona karşı uzun süre etkisini korumaktadır. Ustaların özellikle paslı yüzeylerde bir numaralı tercihi olmaktadır.

SON DAKİKA  3.Derece Sit Alanına Prefabrik Ev Yapılır Mı?

Bu boyanın özellikleri neler olarak bilinmektedir

Bir çok farklı alanda kolayca kullanılabilmektedir. Bir çok farklı renge sahip olarak tüketiciye sunulmaktadır. Farklı zeminlerde hatta paslı zeminlerde dahi üst düzey verim alınmaktadır. Eski mobilya ya da antika eşyalarda restorasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Uzun ömürlü ve ekonomiktir. Fiyat fayda dengesine bakılınca müthiş bütçeye müthiş derecede faydalı olmaktadır. İnce işçilik gerektirmediğinden dolayı tatbiki herkes tarafından yapılmaktadır. Tinerle  ya da herhangi bir başka maddeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Boya her ne kadar kendiliğinden desenli olsa da pürüzsüz bir boya deneyimi sunmaktadır. Bu boya sadece bir renk olarak değil aksine çok farklı renkler ile müşterilere sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir