Emlak vergisinde yapılandırma işlemi daha önce ödenmeyen vergilerle alakalıdır. Ödenmediği için faize kalan ve hatta üzerine yeni dönemler eklenen borçları kapsamaktadır. Bu borçları bir kerede ödemesi mümkün olmayan kişiler için yapılandırma yapılmaktadır. Yapılandırma borcun bir kısım faizlerini silerek kolay ödeme imkanı tanımak şeklinde tarif edilmektedir. Çankaya belediyesi emlak vergisi yapılandırma hem belediyeden hem internetten yapılmaktadır.

Çankaya Belediyesi Emlak Vergisi Yapılandırma

Ülkemizde özellikle belli bir yaşın üstündeki kişiler bu işlemleri yerinde yapmayı mantıklı bulmaktadır. Dolayısıyla kimlik fotokopisi ile belediyeye baş vurmaktadır. Belediye emlak servisi memurları borcun toplamını hesaplanmaktadır. Mükellefle istişare ederek en uygun taksit planını belirlemektedir. Mümkünse mükelleften ilk taksiti ödemesi istenmektedir. Bu şekilde faizin büyük bir kısmı silinmektedir. Mükellef aldığı ödeme planı ve ödeme makbuzu ile belediyeden ayrılmaktadır. Zamanı gelince taksitleri ister belediye veznesinden ister internetten ödemektedir.

SON DAKİKA  Doğalgaz Güvence Bedelini Kiracı Mı Öder?

Çankaya Belediyesi Emlak Vergisi Yapılandırma E Devlet

E devletten emlak vergisi yapılandırma bir kaç dakika sürmektedir. Mükellef Google arama çubuğuna emlak vergisi yapılandırma yazarak siteye giriş yapmaktadır. TC no ve şifreyi yazdıktan sonra açılan ekrandan sırasını takip ederek işlemi gerçekleştirmektedir. Bu işlemin onayı mükellef tarafından yapıldığı için dikkatli davranmak gerekmektedir. Yapılandırma sonrası ödeme planı alınması taksitlerin takibi için önem arz etmektedir. Taksit tarihlerine dikkate edilmesi önemlidir. Üst üste iki taksit ödenmezse yapılandırma bozulmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir