İskân edilen alan son zamanlarda çok merak edilmektedir. Kısaca ilgili kurumlardan tüm izinler alınarak kullanılmaya uygun hale getirilen alan olarak açıklanmaktadır. İskân edilen alanlara yerleşmek artık sağlıklı hatta en uygun şekle gelmiş demektir. Gerek depo gerek ev ya da garaj gibi tüm unsurların devlet denetiminden geçtiği alanlardır. Planına sadık kalarak inşa edildiğinin tespit edildiği anlaşılmaktadır. Buradaki alanlara kredi çekilerek sahip olunabilmektedir. Özellikle iskân edilen alan kat mülkiyeti şeklinde ise her şey yolunda demektir.

İskan Sahası Ne Demek?

İskân sahası iki manaya gelebilmektedir. Birinci mana tüm denetlemelerden geçmiş yasaya uygun şekilde olan yer anlamına gelmektedir. İkinci anlamı ise genel olarak inşaatçılar bilmektedir. Daha önce inşaat yaptıkları ve bu inşaatlardan dolayı kolay izin aldıkları yeri ifade etmektedir. Diğer bir deyişle toplu olarak konut yapımına müsait alanların ortak adı denilmektedir. Bu alanlara devlet tarafından inşaat izninin de kolay bir şekilde verildiği nitelenmektedir.

SON DAKİKA  Apartman Giderlerini Kiracı mı Öder?

İskana Açılmış Alan Ne Demek?

Devlet kurumları tarafından inşaat yapımına müsaade edilen yerleşkelerin ilk imara açıldıkları haline bu isim verilmektedir. Bu alanlar genel olarak belediye meclislerinden geçerek iskâna açılmaktadır. Parsel parsel satılarak üzerinde inşaatların yükselmesi görülmektedir. İskâna açılmış alanlar kısa süre içerisinde büyük prim yapmaktadırlar. Bu alanlar bir anda açılmakta ve bir anda satılmaktadır. Bu alanlara yakın zamanda inşaat yapımına devlet tarafından izin verilecek demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir