Duvar kağıtlarının sıklıkla beyaz renk tercih edildiği görülmektedir. Bu kağıtlar özellikle sobalı ya da çocuklu evlerde kısa sürede kirlenmektedir. Bu kağıtlar ne var ki tekrar temizlenip kullanılmaktadır. Duvar kağıdı genellikle Arap sabunu hatta üzerine eklenen bir kaç parça karbonatla silinmektedir. Ilık suyun içerisine eklenen bu temizlik malzemeleri lekeleri çıkarma konusunda fayda sağlamaktadır. Bu ürünlerin olmadığı durumlarda ise bulaşık deterjanı ile silmek etkili sonuçlar almayı sağlamaktadır.

Beyaz Duvar Kağıdı Temizlik Süreci

Her alanda olduğu gibi duvar kağıdı temizliği de bir süreç olarak ele alınmaktadır. Sürecin ilk adımı temizlik malzemelerini hazırlamaktır. Fiber bez, ılık su, karbonat hatta Arap sabunu hazır tutulmaktadır. Bu maddeler belli oranlarda ılık suya eklenmektedir. Suyu karıştırıp köpürtmek suretiyle işlem başlamaktadır. Bez suda ıslatılıp yıkanmalıdır. Sonrasında sıkılarak fazla suyu alınmaktadır. Daha sonra bastırarak duvar kağıdı silinmektedir. Bu işlem genellikle bir kere uygulandığında yeterli olmaktadır. Eğer duvar çok kirli ise suyu değiştirip bezleri tekrar yıkayıp aynı işlem tekrarlanmaktadır. Bu sayede duvarın temizlenmesi sağlanmaktadır.

SON DAKİKA  Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Duvar Kağıtları Çamaşır Suyu İle Temizlenir Mi?

Bu sorunun cevabı ne yazık ki hayır olmaktadır. Çamaşır suyunun bir damlası bile duvar kağıdını deforme etmekte hatta yırtmaktadır. Bazı durumlarda ise duvar kağıdının renginin kaçmasına sebep olmaktadır. Beyaz duvar kağıtları en pratik şekilde Arap sabunu ile silinmektedir. Düşmanı olan temizlik malzemesi ise çamaşır suyu olarak bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Avuç Taşlama İle Zımpara Yapılır Mı?

Avuç taşlama birçok alanda kullanılsa da zımpara için pek tercih edilmez. Avuç…

Canlı Renklerle Dekorasyon Nasıl Yapılır? Doğru Bilinen Yanlışlar

Canlı renklerle dekorasyon için bazı dekorasyon önerileri vardır. Ev dekorasyonu hazırlanırken öncelikle…

Küllü Boya Ne Demek?

Küllü boya rengi itibariyle bu adı almaktadır. İçerisinde gerçek manada kül bulunmamaktadır.…