Silikon markaları arasında en fazla tercih edilenlerden olan Dayson hakkında pek çok bilgi ve detay bulunmaktadır. Yapıştırıcı ve silikonun özellikleri de yakından merak edilir. Birçok kişi ise Dayson silikon zımpara yapılır mı? Merak ediyor, yazımızda bunları detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Dayson silikon dünya genelinde kullanılan kaliteli bir marka olsa da kullanım amaçları dışında tercih edilmesi çoğu zaman başarılı sonuçlar vermez. Silikon zımpara işlemleri için ilk tercih olmamalıdır. Çoğu zaman istenilen sonuçları vermeyecektir.

Dayson Silikon Zımpara Yapılır Mı?

Markadan bağımsız olmak kaydı ile silikon malzemeleri üzerine zımpara yapmak çoğu zaman önerilmemektedir. Bunun nedeni ise silikon malzemelerin elastik kaygan ve yapışkan yüzeylere sahip olmalarıdır. Silikon yüzeyleri çizer, pürüzsüzlendirebilir ya da daha istenmeyen sonuçların beraberinde gelmesine neden olabilir.

SON DAKİKA  Mimari Projede TB Ne Demek?

Bunun dışında zımpara artıkları ya da tozları silikon yüzeyini yapışarak kötü bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. Diğer bir olumsuz yan ise temizlemesi de oldukça zor olacaktır. Eğer silikon yüzeyde düzeltmeye de işlem yapmanız gerekiyorsa farklı alternatiflere yönelmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Silikon kesim aletleri ya da diğer uygun araçlar kullanılarak İşlemlerin yapılması daha akıllıca olacaktır. Bu işlemler için silikon tabancalı silikon tabanlı contalar ya da özel kesme araçlar kullanılarak daha kesin sonuçlar elde edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

İnci Fiks Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır?

İnci fiks duvar kağıdı yapıştırıcısı toz yapıştırıcılar içerisinde pazar lideri olarak bilinmektedir.…

Makinalı Alçı Sıva Nasıl Yapılır?

Makinalı alçı sıva birçok yapı malzemesinin üzerine uygulanarak duvarı boyaya hazır hale…