Emlak vergisi beyanı her sene emlak sahibi mükellefler tarafından yapılmaktadır. Beyan yapıldıktan sonra çıkan tahakkuk ise iki taksit halinde ödenmektedir. İlk taksit Ocak ayın sonuna kadar ikinci taksit ise temmuz sonunda ödenmektedir. Emlak beyanı Ocak ayının sonun kadar yapılmak zorundadır. Emlak vergisi beyanı iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki kimlik ya da tapu fotokopisi alarak belediyeye gitmektir. İkincisi ise e devletten yapılmaktadır.

 

Table of Contents

Altındağ Belediyesi Emlak Beyanı Verilmesi 

 

Emlak beyanı iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunların ilki genellikle tercih edilen yöntem olan belediyeye gitmektir. Belediyeye giderken tapu fotokopisi ya da kimlik fotokopisi hatta ikisi de gerekmektedir. Bu belgeler ile emlâk servisine başvurulmaktadır. Orada gişeye sıra gelince giderek emlak vergisi beyanı verilmek istendiği söylenmektedir. Memur evrakları alarak bir dakika içerisinde beyanda bulunup tahakkuku vermektedir. Bir diğer şekliyle e devletten ya da e belediyeden girerek hazır beyanı onaylamak yeterli olmaktadır. Bu şeklide tahakkuk etmekte ödemeye hazır hale gelmektedir.

SON DAKİKA  İntikal Eden Gayrimenkul Mallar Ne Demek?

 

Altındağ Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

 

Her belediyenin olduğu gibi bu belediyenin de veznesi bulunmaktadır. Beyan ister belediyeden ister internetten verilsin ödeme veznede yapılmaktadır. Bunun dışında kredi kartı ile de ödeme mümkündür.  Bir diğer ödeme şekli ise havale olarak bilinmektedir. Bu şekilde belediye sitesinden iban numarası alınarak havale yapılmaktadır. Açıklama kısmına ilgili yol ve emlak vergisi ödemesi yazılması yeterli olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

İşyeri Çevre Temizlik Vergisini Kiracı Mı Öder? Doğru Bilinen Yanlışlar

İşyeri Çevre Temizlik Vergisi, işletmenin faaliyet gösterdiği yerin belediyesi tarafından tahakkuk ettirilmekte…