Villa imarlı arsa diye bir tabir Türk imar sisteminde bulunmamaktadır. Buradan anlaşılması gereken 2 ya da 2.5 kat yapımına müsait olan arsalardır. Bu arsalara insanlar diledikleri zaman villa tarzı evler yapmaktadır. Halk arasındaki bu söyleme usulü insanların kafasını karıştırmaktadır. Villa zaten müstakil bir ev çeşididir. Dolayısıyla villa imarlı arsalar müştak ev yapmaya müsait arsalar olarak bilinmektedir.

Villa Arazileri Nedir?

Villa kelime manası olarak en az iki katı iç içe geçmiş ev demektir. Bazen bu evler iki kat artı teras hatta 3  kata kadar çıkmaktadır. Bu evlere halk arasında dubleks ya da tripleks denmektedir. Zaten anlam karmaşası buradan ortaya çıkmaktadır. Villa Arazileri daha ziyade şehirlerin elit kesimlerine verilen isimdir. Bu kesimlerde genel olarak evler villa şeklinde yapılmaktadır. Villa evleri müstakil evlere en güzel örnek olarak verilmektedir.

SON DAKİKA  Noter Tasdikli Suret Ne Demek?

Villa Yapılması İçin Gerekli Prosedür Nedir?

Ev yapmak isteyen kişiler için prosedürler ayrım göstermemektedir. Yapılması planlanan ev devletin koyduğu şartlara uyum sağladığı takdirde yapımında sorun bulunmamaktadır. Villa evler mülk sahibinin isteğine göre dizayn edilmektedir. Buradaki dikkat edilmesi gereken husus kat kısıtlamasına uyum sağlamaktır. İmarı 2,5 kat olan yere 3 katlı villa dikimi mümkün değildir. Bu koşula dikkat edildiği takdirde yatay olarak uzunlukta bir sorun bulunmamaktadır. İnsanlar bu evlerin ayrı bir imara sahip olduklarını düşünse de yapılar arasında fark bulunmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Kırılan Duvara Alçı Nasıl Yapılır?

Kırılan ya da çatlayan duvarlar alçı ile tamir edilmektedir. Bu yöntem en…