Boyanın amacı uygulandığı zemini diş etkenlere karşı korumaktır. Boya yapılırken zeminin düz olması hayati önem arz etmektedir. Boya uygulanırken belki de dikkat edilmesi gereken en önemli husus budur. Ülkemizin nemli ya da yağış alan iklim kuşağında olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla tavan boyası hatta kalitesi iyi olmak zorundadır. Bu nedenle astar boyası tavan boyası olarak da kullanılmaktadır. Astar tavandaki pütürlü zemini düz bir hale getirmektedir. Bu şekilde boya uygulaması daha uzun ömürlü hatta daha dayanıklı olmaktadır.

Tavana Astar Boya Uygulamak Zorunlu Mu?

Yapı işlerinde hiç bir zorunlu değildir desek yanlış yapmış olmayız. Her ürünün mutlaka bir muadili bulunmaktadır. Dolayısıyla astar boyanın tavanda kullanılması da zorunlu değildir sadece daha mantıklı görülmektedir. Tavana sürülen astar boyanın tavan tarafından daha kısa sürede tutulmasına yardımcı olmaktadır. Üst düzey verim alınması için işin uzmanları tarafından önerilmektedir.

SON DAKİKA  Mimari Projede Hold Ne Demek?

Tavan Astar Uygulaması Fiyatları

Astar uygulama fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine ya da kullanılan zemine göre değişim göstermektedir. Astar boyası tek katta yaklaşık olarak 14 ila 20 metre kare boyamaktadır. Bu da fiyat olarak 100 Türk Lirası civarında değerlenmektedir. Buna birde ustalık maliyeti eklenince maliyet ortaya çıkmaktadır. Boyanın dayanma süresine olan katkısı göz önüne alındığında maliyet çok ucuz olarak göze çarpmaktadır. Tavanın görünümünün düzlüğü de göz ardı edilmemelidir. Bu şekilde alınan fayda ödenen tutarı amorti etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir