Tarım arazisine prefabrik ev yapılması son günlerin en çok merak edilen konularının başında gelmektedir. Bu araziler kısaca ürün ekilen ve hasat zamanı biçilen arazilerdir. Ülkemizde yaşanan barınma sorunu nedeniyle ne yazık ki tarım arazilerine ev yapmayı gündeme getirmektedir. Şehirde hayatın zorlaşması insanları kentten köye göç ettirmektedir. Tarım arazisi olan kişiler bazı şartlar yerine getirdiğinde mümkün olmaktadır.

Tarım Arazisine Prefabrik Ev Yapmanın Şartları Nelerdir?

Bu arazilere ev yapmak için öncelikle arazinin en az beş dönüm olması gerekmektedir. Ev yapılması düşünülen alanın yola uzaklığı 5 metreden az olamaz. Tarım arazilerine yapılan evler 2 katı aşmamaktadır. Bu alanlara yapılan evler ne olursa olsun 250 metre kareden fazla olmamaktadır. Bu şartlar yerine getirildiği takdirde ev yapımı sorun oluşturmamaktadır. Bu alanlara ev yapmak mülk sahibinin inisiyatifine bırakılmaktadır. Dileyen kişiler prefabrik ev yaparken dileyenler beton ev yapmaktadır. İskan çıkartılmasına gerek bulunmayıp belediyelere bilgi verilmesi önerilmektedir.

SON DAKİKA  Elektrik Arızasını Kiracı Mı Öder?

Tarım Arazisinde Prefabrik Ev

Prefabrik ev son yıllarda ülkemizde de popülarite kazanmaktadır. Bu evler yapımının kolaylığı ya da maliyetin düşük olması nedeniyle tercih edilmektedir. Prefabrik evler yapımcı firmaya sipariş verilmektedir. Ölçülere ve diğer isteklere göre yapılan evler kısa bir sürede yerine oturtulmaktadır. Bu alana prefabrik ev yapmak için imar iznine gerek bulunmamaktadır. Belirlenen şartlara uyulduğu takdirde sorunsuzca yapımı mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir