Küllü boya rengi itibariyle bu adı almaktadır. İçerisinde gerçek manada kül bulunmamaktadır. Rengi kül rengi ya da bu rengin tonlarında olmaktadır. Bunun yanı sıra bir çok farklı rengin içerisine de bu rengin tonları eklenmektedir. Küllü boyanın rengi tam anlamıyla gri renk pigmentleri içeren boyalara denilmektedir. Bir çok canlı rengin içerisine de eklenerek farklı renk tonları elde edilmektedir.

Küllü Boya ve Tonları Nelerdir?

Küllü boya özellikle mat renkler ile kullanılmaktadır. Ana hatlarıyla üç tonu ile piyasaya sürülmüştür. Koyu küllü renkler açık küllü ya da doğal küllü şeklinde ayrılmaktadır. Son zamanlarda özellikle bayanların yanı sıra erkekler tarafından da bu renk tercih edilmektedir. Bu rengin tercih edilmesindeki en önemli unsur ten rengine basit bir şekilde adaptasyon sağlamasıdır.

SON DAKİKA  Taharet Borusu Girişi Sıva Altı Ne Demek?

Rengin açık tonları koyu vücut hatları ile müthiş bir uyum sağlamaktadır. Koyu tonları ile koyu makyaj seven kişiler tarafından tercih edilmektedir. Renk her ne kadar cansız gibi görünmekte ise de ışıkla uyumu ilgi çekmektedir.

Küllü Boya Saçta Nasıl Korunur?

Boyanın rengini korumak ya da boyayı taşımak temelde zor olan işler olarak bilinmektedir. Küllü renk boya kullanan kişiler için bu iş daha da zorlaşacaktır. Bu boyayı saçlarında kullanan kişiler saçlarını  sıcak suyla değil mümkünse ılık suyla yıkamalıdır. Boya yapıldığı ilk gün özellikle tozlu ya da kirli ortamlardan korunmalıdır. Saç için doğru şampuan seçiminin yapılması gerekmektedir.

4 comments
  1. Saçlarında küllü boya kullanan biri olarak, bu renge gerçekten bayılıyorum 😍

  2. Bu makaleyi okurken küllü boya hakkında bilgi edindiğimi ve şimdi daha iyi anladığımı söyleyebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

İş Yeri Tabelası Ne Renk Olmalı?

Renklerin işyeri dekoru üzerindeki etkisini değerlendirirken dikkate alınması gereken faktörlerden biri de…