Kiralık ev sahibi tarafından sağlanan kombi arızalandığında tamir ücreti, genellikle ev sahibinin sorumluluğundadır. Kiralık evlerde, ev sahibi genellikle kira bedeline kombi bakımını ve tamirini dahil etmektedir. Bu nedenle, kombi arızalandığında tamir ücreti, ev sahibi tarafından karşılanmaktadır. Ancak, kombi arızası, kiracının yanlış kullanımı veya ihmalinden kaynaklanıyorsa, tamir ücreti kiracı tarafından ödenmektedir. Bunun için kiracının yarattığı sorunun tespiti için bir rapor hazırlanarak durumun belgelenmesi gerekmektedir.

Kiracı Kiralık Evdeki Kombinin Tamir Ücretini Ödemek Zorunda Mı?

Kiracı, kiralık evdeki kombinin tamir ücretini ödemekle yükümlü olmamaktadır. Kira sözleşmesinde belirtilmediği sürece, ev sahibi kombinin bakımı ve tamiri için sorumlu tutulmaktadır. Bu nedenle, kombi arızalandığında veya bakıma ihtiyacı olduğunda, tamir ücreti ev sahibi tarafından karşılanmaktadır. Kiracı, kiralık evdeki kombiyi doğru şekilde kullanırsa arıza kiracının ihmalinden kaynaklanmıyorsa, tamir ücreti kiracıya yansıtılamaz. Kiracı, kombinin doğal aşınma ve yıpranması nedeniyle ortaya çıkan arızaları ödemekle yükümlü tutulmamaktadır.

SON DAKİKA  Günübirlik İmar Ne Demek?

Kombi Tamir Ücreti Nedir?

Kombi tamir ücreti, bir kombinin arızalandığı veya bakım gerektiği durumlarda, tamir veya bakım işlemlerinin yapılması için ödenen ücrettir. Bu ücret, kombinin tamir veya bakım işlemleri için gereken parçaların maliyeti, işçilik ücretleri ve diğer ilgili masrafları içermektedir. Kombi tamir ücreti, kombi markası, modeli, hasarın büyüklüğü ve tamiratın gerektirdiği işçilik gibi faktörlere göre değişmektedir. Bu ücretler işin niteliğine göre en az 250 Türk Lirasından başlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Tapuda Emsal Ne Demek?

Emsal veya KAKS aynı anlama gelir. Kat Alanı Kat Sayısı demek olup;…

Gayrimenkul Kıymet Takdiri Ne Demek?

İcra takibine düşmüş borçlunun rehin edilen taşınır ya da taşınmaz mallarının kıymetlerin…

Elektrik Arızasını Kiracı Mı Öder?

Bu sorumluluk kira sözleşmesine ve yürürlükteki kanunlara göre belirlenir. Kiracı, kira süresi…