Yeni geliştirilen teknoloji sayesinde yeni yapılan evlerde kalorifer peteği olmaması, peteği dekoratif bir objeye dönüştürme fikirlerinin doğmasına neden olmuştur. Bu noktada, özellikle yerden ısıtma gibi ısıtma yöntemleri ile radyatörler yoktur. Isıtıcı petekler ortadan kalktığı ve daha güzel göründüğü için teknolojik sistemlere geçiş maliyetlidir. Birçok kişi teknolojik ısıtma yöntemlerine geçiş yapacak bütçeden yoksundur. Ancak radyatörlerden daha uygun fiyata kurtulmanın da mümkün olduğu unutulmamalıdır. Dekorasyonu uyumlu ve şık hale getirmek için kullanılabilecek birkaç yöntem vardır.

 

Farklı Renklerde Sprey Boyalar

Eski radyatörlerin görünümünü iyileştirmenin en kolay yolu sprey boya satın almaktır. Kalorifer peteklerini evin tasarımına ve renklerine göre sprey boya ile yenilemek mümkündür. Bu da daha estetik bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Ayrıca farklı desenler eklenerek farklı bir hava yaratılabilir.  Ayrıca duvar rengine boyanarak aynı renk algısı korunarak petek görüntüsü giderilebilir. Bu noktada yapmanız gereken tek şey zevkinize en uygun rengi seçmek.

SON DAKİKA  Banyo Duvar Kağıdı Nasıl Kaplanır?

 

Şifonyer Kullanımı

Kalorifer peteğini dekoratif olarak kullanma yollarından biri de dresuara dönüştürmektir. Dresuar, evlerin girişine hafiflik ve rahatlık getirmek için tasarlanmış mobilyalardır.  Bu noktada petek çevresine uygulanan kaplamalar ile kusursuz bir şifonyer oluşturulabilir. Ek bir işleme çabasından da kaçınılır. Ayrıca girişte güneş gözlüğü, cüzdan gibi malzemelerin kaybolmadan saklanabileceği bir alan oluşturulacaktır. Ayna ve üzerine konulan dekoratif objeler ile mükemmel bir görüntü yakalanabilir. Girişte çeşitli mumlar ya da vazolara konan çiçeklerle muhteşem bir manzara yakalanıyor.

 

Yeni Bir Kitaplık

Özellikle oturma odası ya da çalışma odasındaki radyatörlerin görüntüsünden kurtulmak için yapılacak en mantıklı hareket onları bir kütüphaneye dönüştürmektir. Çevresine uygulanan bir kaplama sonucunda mükemmel bir kitaplık oluşturmak mümkündür. Bu da onu çok özel ve farklı kılıyor.  Kitaplar için eklenen bölümlerin dışında ayna veya çerçeve takılarak mükemmel bir görünüm elde edilebilir. Görünümünün yanı sıra radyatörden kitaplığa dekorasyon amaçlı pratik kullanıma da uygun olacaktır.

SON DAKİKA  Folyo Duvar Kağıdı Nasıl Yapıştırılır?

 

Çeşitli Yüzey Katkı Maddeleri

Isıtma petekleri farklı odalarda farklı boyutlarda olabilir. Bu boyutlar, farklı amaçlar için ek kaplamalarla kullanılabilir. Eklenen tepsi ile petek gizlenir. Ayrıca ısıtıcıyı siyaha boyamak ve üzerindeki sehpa ile eşsiz bir mobilyaya dönüştürmek de mümkün. Dekoratif ürünlerin eklenebileceği bir mekan daha yaratılmıştır. Petek, ahşap rengine veya kişisel zevkinize hitap eden bir renge boyanırsa, uygun bir finisaj eklemek, görüntü mükemmelliğini sağlayacaktır. Ayrıca ekli çerçeveler ile anıların yaşatıldığı bir alan oluşturulabilir. Yanına eklenen bitkiler ile sıcak ve samimi bir görüntü oluşturulur.

 

Hafıza Kullanımı

Radyatörlerin tasvirini engellemenin yanı sıra depolama alanları da oluşturulabilir. Bu noktada kaplamanın kapaklı rafları veya bölmeleri eklenerek mükemmel bir depolama alanı oluşturulur.  Mutfakta radyatörü dönüştürmek için kaplama ile mükemmel bir konsol oluşturulabilir. Dönüşüm, bulaşıkları saklamak için bir alan yaratmak için kullanılabilir. Ayrıca banyoda radyatörlere takılacak raflı bölmeler kullanılarak havlular için raf oluşturulabilecektir. Bu noktada kişi ihtiyacına yönelik bir depolama alanı oluşturabilmektedir.

SON DAKİKA  Salonunuzu Dekore Etmek İçin İpuçları Burada!

 

Benzersiz Pencere Oturma Alanları

Pencere pervazındaki ısıtıcı peteklerin daha kullanışlı bir kaplama ile kaplanması mümkündür. Bu noktada üretilen kaplamanın kalıcı olmasına dikkat edilmelidir. Bu sayede eşsiz bir oturma alanı oluşturulabilir.  Üzerine yapıştırılan yumuşak kırlentler ile kusursuz bir görünüm elde edilir. Ayrıca pencere önünde küçük bir okuma köşesi bulunmaktadır.

 

Kullanışlı Raflar

Halihazırda kullanımda olan ısıtıcı peteklerin üzerinin kapatılması istenmemektedir. Ancak bunların dönüştürülmesi istenebilmektedir. Bu noktada üzerine sadece uygun bir raf yerleştirilmesi gerekiyor.  Bu sayede çeşitli dekoratif ürünlerin sergilendiği bir alan oluşturulmuş olur. Ayrıca büyük ilgi gören büyük objelere ayna veya masa eklenebilir. Burada olduğu gibi tüm kaplamalar ısı geçirgen veya tamamen kapalı olabilir. Radyatörü dekoratif bir objeye dönüştürmek için insanların zevklerine ve hayal gücüne göre birçok farklı tasarım oluşturulabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir