Fit out mimari dünyada birçok farklı anlama geliyor olsa da ülkemizde bu tabir değişik kullanılmaktadır. Ülkemizde mimarlar arasında anahtar teslimi iş yapmak manasına gelmektedir. Mekân tasarımı yaptırmak isteyen kişilerin tasarımcılarla paket bir fiyatla anlaşmasını ifade etmektedir. Bu anlaşmaya göre tasarım işçilik hatta malzemeler dâhil olmak üzere anahtar teslimine göre anlaşılması ve yapımına başlanmasını ifade etmektedir. Bu mimari seklinde belirlenen zamanda iş bitirilmiş teslim edilmiş olmalıdır.

Fit Out Mimari Özellikleri Nelerdir?

Bu mimari yapının en önemli özelliği sektörün öncü firmalarıyla çalışmakta olmalarıdır. Estetik, kalite ya da göze hitap etmenin ulaştığı en son nokta olmaktadır. Tüm lider firmaların bir arada harmanlandığı mimari harikası olarak öne çıkmaktadır. Kaliteli malzeme kullanımı ve de uzman kadrolarla çalışmaktadırlar. Dizayna konu olan alanın iş bitene kadar her anını yerinde uzmanlık düzeyinde takip etmektedirler.

SON DAKİKA  Salon Duvar Kağıdı Nasıl Olmalıdır?

Fit Out Mimari Süreci Nasıl İşlemektedir?

Sürecin ilk adımı mimariyi uygulayacak olan kişiler ile görüşüp randevu almaktır. Termin olarak yapılan görüşmeler iş yapılacak olan alanda geçmektedir. Alanda uzman gözüyle tetkikler yapılmaktadır. Tasarımlar not edilip bir kaç gün içinde proje haline getirilmektedir. Bu esnada fiyatlamalar yapılmaktadır. Her iki tarafında onay vermesiyle uygulama başlamaktadır. Gelen ürünler uzmanlar tarafından itina ile yerlerine yerleştirilmektedir. Tüm işler belirlenen süre içerisinde bitirilip yapı sahibi ile teyitleşip iş teslim edilmektedir. Bu sürecin tümü planlı programlı hatta anlık kontrollerle işlemektedir.

3 comments
  1. Fit out mimari, tasarımcılarla paket bir fiyatla anlaşma yaparak mekân tasarımı yaptırmayı ifade ediyor. Bu şekilde işin anahtar teslimi olarak yapılması, tasarım, işçilik ve malzemelerin dahil olduğu bir anlaşmayı içeriyor. Bu mimari tarzı, sektörün öncü firmalarıyla çalışarak estetik, kalite ve görsellik açısından en üst düzeye ulaşmayı hedefliyor. Sürecin planlı ve programlı olması ve kaliteli malzemelerin kullanılması da önemli özelliklerinden biri.

  2. Bu makale Fit Out Mimari konusunu gayet açık ve anlaşılır bir şekilde anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir