Bu kelime iki farklı şekilde anlaşılmaktadır. İlki emlakçıların yakın zamanda sözleşmesi biten kiracıların olduğu dükkanlara taktığı isimdir. Bu kiracılarla yeni sözleşme yenilenmediğini göstermektedir. Bunun dışında dükkan sahibinin tahliye taahhüdü sonucu ayrıldığı dükkandır. Emlakçılar boş dükkan soran kişilere şu an boş gördüğüm dükkan var demektedir. İkinci anlam ise uhrevi anlam içermektedir. Boş dükkanı rüyada görmek tabire ihtiyaç duymaktadır.

Rüyada Boş Dükkan Görmek

Rüyada boş dükkan görmek çok farklı anlamlar ile izah edilmektedir. Üzerinde ittifak edilen en temel tabir zenginliğe ulaşma yönündedir. Dükkânı rüyada boşaltılırken görmek zenginliğin kısa sürede kazanacağına delalet edilmektedir. Dükkanın dolu olduğunu görüp boşaltılacağını bilmek ise küçük zorluklardan sonra zengin olmaya işaret edilir. Boş dükkanın dolduğunu görmek ise daha sıkıntılı bir durum olarak anılmaktadır. Bu şekilde görünen rüyalar zengin kişilerin fakir olmasını anlatmaktadır. Diğer tabire göre de sağlığın kaybedilmesi ile izah edilmektedir.

SON DAKİKA  Gayrimenkul Kıymet Takdiri Ne Demek?

Emlakçılarda Boş Dükkan Görmek

Emlakçılar boş evlerin ve dükkanların kiralandığı yerlerdir. Dolayısıyla buralarda kiralık dükkanların görülmesi normal karşılanmaktadır. Emlakçılar arasında bir tabir bulunmaktadır. Bu tabir boş dükkan görmek olarak tarif edilmektedir. Genellikle kiracının yakın zamanda dükkandan ayrılmasını ifade etmektedir. Sözleşme uzatılmayan dükkanlar emlakçıların boş gördüğü dükkanların başında gelmektedir. Bir diğer boş görünen dükkan tipi ise kiracının dükkandan ayrılmak istediğini bildirdiği dükkanlardır. Emlakçılar bu dükkanları içinde kiracı varken kiralamaya çalışmaktadır. Bu nedenle boş görülen dükkan tabiri kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkatinizi Çekebilir

Parsel Sorgulamada Bu Taşınmaz Pasife Alınmıştır Ne Demek?

Parseli olan kişiler parsel sorgulaması yaptığında “Bu parsel pasife alınmıştır “ibaresi ile…